www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
volvo s60 Lpi Vialle nie chodzi na gazie
Autor Wiadomość
Armator 

Rok Prod.: 2001
Silnik: 2.4
Model: s60
Imię: Maciej
Wysłany: 2010-08-09, 07:26   volvo s60 Lpi Vialle nie chodzi na gazie

Witam Wszystkich.

Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość. Posiadam Volvo s60 2.4 z 2001 sprowadzone z Holandii. W Polsce jest 3 miesiące. Z tego co się dowiedziałem to instalacja była zakładana przez dealera Volvo. Na początku było wszystko ok. Jakiś tydzień temu pojawił się pierwszy problem. Na zimnym silniku samochód chodził na gazie dobrze, lecz gdy silnik uzyskał już swoją odp. temp. automatycznie zaczynał się dławić i gasł. Teraz to już nawet na zimnym od razu gaśnie, nawet się nie dławi. Dzwoniłem do gazownika w Koninie to od dzisiaj idzie na urlop i wraca 23, potem dzwoniłem na Laurową W-wa i tak samą gazownik idzie urlop. Proszę o pomoc bo szykuje mi się wypad do Norwegi i chciałbym mieć to zrobione.

grv 

Rok Prod.: 1997 (MY98)
Silnik: T4
Model: V40
Imię: Patryk
Wysłany: 2010-08-09, 11:37   

Rozumiem, że na benzynie wszystko jest ok ?
Myślę, że należałoby zacząć od wyczyszczenia filterka gazu (ma kształt cylindryczny, obudowa mosiężna, znajduje się na butli pod aluminiową pokrywą)). Obudowę filtra trzeba odłączyć (może trochę gazu polecieć), a filtr wyczyścić w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchać kompresorem.

Armator 

Wysłany: 2010-08-09, 13:11   

dzięki za odp. Jak odkręce ten srebrny dekielek (już to zrobiłem) to widzę taka brązową płytkę i od niej odchodzi wąż od gazu i jakieś tam kabelki. Teraz mam pytanie: jak najlepiej spuścić gaz z zbiornika, bo mam tam chyba z 60l oraz gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik? Gdzieś czytałem że pod maską w puszce z bezpiecznikami. Mam tam jakiś dostęp do części oraz do tego specjalnego oleju, także chciałbym to zrobić wmiare indywidualnie. Pozdrawiam

robert2008 

Rok Prod.: 1998
Silnik: 1.8
Model: s40
Imię: Robert
Wysłany: 2010-08-09, 19:47   

Tak jak pisał grv sprawdź najpierw filtr gazu, jak to nie pomoże to sprawdzaj pompę. I nie zapomnij ze ten mosiężny walec trzeba rozkręcić a w nim jest filtr (pisze tak na wszelki wypadek :-P bo na pierwszy rzut oka nie widać ze się rozkręca)

mariuszmm 
uzytkownik nissana primery :-)

Rok Prod.: 2000
Silnik: 1,8
Model: Pri
Imię: mariusz
Wysłany: 2010-08-09, 20:05   

Armator napisał/a:
dzięki za odp. Jak odkręce ten srebrny dekielek (już to zrobiłem) to widzę taka brązową płytkę i od niej odchodzi wąż od gazu i jakieś tam kabelki. Teraz mam pytanie: jak najlepiej spuścić gaz z zbiornika, bo mam tam chyba z 60l oraz gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik? Gdzieś czytałem że pod maską w puszce z bezpiecznikami. Mam tam jakiś dostęp do części oraz do tego specjalnego oleju, także chciałbym to zrobić wmiare indywidualnie. Pozdrawiam

Srebrny dekielek to niestety początek- to tylko jedna śrubeczka przecież :-)
Filterek jest nie w cylinderku aluminiowym jak piszą koledzy tylko niestety w pompie (wcześniejsze generacje vialle miały w cylinderku niemal na wierzchu) i zeby się dostać do niego trzeba wyjąć pompę.
Myślę że zepsuła się pompa i trzeba ją zregenerować- w sumie i tak trzeba wyjąć pompę.
Najpierw wypuścić gaz... i to jest chyba najtrudniejszy ( i najbardziej niebezpieczny) etap.

Ja wypuszczałem przez przewód dochodzący do regulatora ciśnienia (od maską)i jego przedłuzenie za pomocą kilkumetrowego wężą założonego i zaciśnietego na ten przewód- aby gaz ulatniał się jak najdalej od auta.

powodzenia

LPI 

Silnik: 2.0
Model: v40
Imię: AArti
Wysłany: 2010-08-09, 20:54   

Witam!
Powiedzmy,że Armator ma zatartą pompę gazu,bo auto przestało mu jeździć na gazie - większego problemu ze spuszczeniem gazu nie ma.Natomiast co w przypadku,że oprócz zatarcia pompy filtr gazu w pompie jest tak zabity syfem,że nie będzie puszczał już gazu???(a w LPE6 jedyna droga gazu ze zbiornika prowadzi właśnie przez filtr w pompie)
Miałem kilka takich przypadków - zbiornik na ful,a po podpięciu zasilania na elektrozawór pompy ani śladu gazu......i wtedy mamy do czynienia z tzw. Hard Corem- trzeba rozgazować zbiornik bardzo "ryzykownie" i brutalnie(na żywca odkręcanie śrub od dekla pompy) - bo poprostu innego sposobu nie ma.
Armator jeżeli coś by Ci z regneracją pompy nie poszło daj znać to Ci temat ogarnę.
W razie czego daj znać na priv.

Armator 

Wysłany: 2010-08-10, 10:45   

Wielkie dzięki koledzy za pomoc i zaangażowanie. Najpierw spróbuje wypuścić gaz przez regulator ciśnienia(on jest chyba koło podszybia z lewej strony, tak?) Mam jeszcze takie może śmieszne pytanie, a przez wlew od gazu się nie da? Kolega mówił że on tak kiedyś zrobił, podobno jest tam taka kulka i wystarczy ją lekko dotknąć śrubokretem. Możecie to potwierdzić? Pozdro

LPI 

Silnik: 2.0
Model: v40
Imię: AArti
Wysłany: 2010-08-10, 10:57   

Hahahahaha - bzdura :lool: z tym spuszczaniem gazu przez wlew.
To tak samo jak byś się chciał napić z butelki,która jest zakręcona.

Armator 

Wysłany: 2010-11-03, 19:01   

Sprawa już dawno wyjaśniona tylko zapomniałem napisać. Podjechałem do Pana z Konina. Po podłączeniu pod komputer Pan zniknął na chwile i zaraz przyszedł takim małym "gówienkiem". Co się okazało padł elektrozawór na regulatorze ciśnienia który jest u góry pod maską od strony pasażera. Także dzięki wielkie koledzy za wszelką pomoc.

Odpowiedz do tematu