www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wolson
2009-01-15, 20:25
jakie są objawy zużytego łożyska oporowego i parę pytań poch
Autor Wiadomość
ROLAND
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 09:42   jakie są objawy zużytego łożyska oporowego i parę pytań poch

witam jakie są objawy zużytego łożyska oporowego tz wysprzęglika coś mi żęcholi na pierwszym biegu tak jakoś dziwnie świszcze coś jakby o coś ocierało na innych biegach efekt lekko słyszalny na odpalonym silniku słychać szum a jak się wciśnie sprzęgło to szum znika czy to łożysko oporowe?? i to w skrzyni co wyje żęcholi to też to samo łożysko czy może coś innego pytanie dotyczy mojej srebrnej strzały dieesel 2001r jeszcze jedno pytanie mnie nórtuje jak ruszam drążek zmiany biegów strasznier cofa się do tyłu ale to tylko na 1 biegu czyżby to poduszka

Dole 
Expert Volvo

Rok Prod.: X 2003
Silnik: DI 140KM, 332Nm
Model: V40
Imię: Marcin
Wysłany: 2008-07-20, 09:50   

Jeśli po wyciśnięciu pedału słychać odgłosy typu szum, chrobotanie, obcieranie, które zanika po wciśnięciu pedału sprzęgła to świadczy to o zużytym łożysku oporowym sprzęgła.

Emil
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 09:52   

ROLAND napisał/a:
jakie są objawy zużytego łożyska oporowego tz wysprzęglika
Jak puszczasz pedał sprzęgła to jest cicho a jak go wciskasz to hałasuje(takie szumienie głośne).
ROLAND napisał/a:
coś mi żęcholi na pierwszym biegu tak jakoś dziwnie świszcze coś jakby o coś ocierało na innych biegach efekt lekko słyszalny na odpalonym silniku słychać szum a jak się wciśnie sprzęgło to szum znika czy to łożysko oporowe??
NIE. To raczej łożysko na wałku sprzęgłowym to pierwsze które wchodzi do skrzyni biegów. Żeby je wymienić jest konieczne rozebranie skrzyni na części kosz to około 1000zł.+cena łożyska.
ROLAND napisał/a:
to w skrzyni co wyje żęcholi to też to samo łożysko czy może coś innego
Więc jak jest w końcu? wyje czy żęcholi? Wyć mogą inne łożyska łącznie z tymi głównymi na przekładni głównej. Jeśli nie jesteś w stanie sprecyzować co dokładnie nawala i skąd dźwięk się wydobywa to dla świętego spokoju podjedź do specjalisty od skrzyń.
ROLAND napisał/a:
jeszcze jedno pytanie mnie nórtuje jak ruszam drążek zmiany biegów strasznier cofa się do tyłu ale to tylko na 1 biegu czyżby to poduszka
Nie masz problemów ze znalezieniem biegów lub przy zmianie nic nie haczy? jeśli nie to raczej postawił bym na tuleje wybieraka. Gdyby poducha była w takim stopniu walnięta to wkleszczeie innego biegu stważało by problem bo przestawiał by się system wodzików.

ROLAND
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 10:12   

Dole napisał/a:
Jeśli po wyciśnięciu pedału słychać odgłosy typu szum, chrobotanie, obcieranie, które zanika po wciśnięciu pedału sprzęgła to świadczy to o zużytym łożysku oporowym sprzęgła.

Emil napisał/a:
ROLAND napisał/a:
jakie są objawy zużytego łożyska oporowego tz wysprzęglika
Jak puszczasz pedał sprzęgła to jest cicho a jak go wciskasz to hałasuje(takie szumienie głośne).

no to teraz już niewiem to jak to w końcu jest jedno przeczy drugiemu
Emil napisał/a:
ROLAND napisał/a:
jeszcze jedno pytanie mnie nórtuje jak ruszam drążek zmiany biegów strasznier cofa się do tyłu ale to tylko na 1 biegu czyżby to poduszka
Nie masz problemów ze znalezieniem biegów lub przy zmianie nic nie haczy? jeśli nie to raczej postawił bym na tuleje wybieraka. Gdyby poducha była w takim stopniu walnięta to wkleszczeie innego biegu stważało by problem bo przestawiał by się system wodzików.

przy zimnym silniku wszytstko ok ale jak przejadę parę kilometrów czasami jedynka ciężko wchodzi i słychać zgrzyt tak jakbym nie wcisnoł do końca sprzęgła ale to tylko jak się zatrzymam bo jeżeli auto się toczy do przodu to jeszcze nie miałem przypadku żeby mieć problem z wrzuceniem jedynki

Dole 
Expert Volvo

Wysłany: 2008-07-20, 10:24   

Moja literówka - "na sprzegle" szumi, "bez sprzęgła" nie.

lukasz 

Rok Prod.: 1998
Silnik: B4184S LPi
Imię: Łukasz
Wysłany: 2008-07-20, 10:35   

Dole, z całym szacunkiem ale gadacie głupoty. Co może szumieć czy tam chrobotać przy wciśniętym sprzęgle skoro cały mechanizm jest rozpięty? przy puszczonym owszem, sprzęgło pracuje i wtedy może chrobotać łożysko. Nie wiem co wam chrobocze przy wciśniętym sprzęgle ale napewno nie będzie to łożysko oporowe. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

swiebod 
Expert Volvo

Rok Prod.: 2003 (2004)
Silnik: 1.9D 158KM 334Nm
Model: v40
Imię: Sławek
Wysłany: 2008-07-20, 10:40   

nie czytam calego tematu bo strasznie sie rozpisaliscie :)

ale popieram lukasz :) jesli lozysko jest wywalone to bedzie szumiec na puszczonym sprzegle i piszczec podczas puszczania.

na wcisnietym sprzegle bedzie cisza.
Diagnostyka Volvo - VIDA. Inforamcje na PW

Regulamin Forum
Fotografia Ślubna Gliwice
Oklejanie samochodów - Reklama na samochodach - Agencja reklamowa
Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Gliwice

Samochód zastępczy gliwice

lukasz 

Rok Prod.: 1998
Silnik: B4184S LPi
Imię: Łukasz
Wysłany: 2008-07-20, 10:43   

swiebod napisał/a:
na wcisnietym sprzegle bedzie cisza.

właśnie. Niby co miałoby szumieć kedy wszystko ''stoi'' w miejscu. Łożysko ani docisk nie pracują.

Dole 
Expert Volvo

Wysłany: 2008-07-20, 10:48   

Kolejnym elementem, który często ulega uszkodzeniu, jest łożysko wyciskowe. O problemach z nim związanych świadczą piski, głośna praca i charakterystyczne dla uszkodzonych łożysk hurgotanie. Głośna praca występuje najczęściej pod obciążeniem, po wciśnięciu pedału sprzęga. Jednak łożysko może także hałasować bez obciążenia.
za:
http://www.motofakty.pl/a...c_sprzegla.html

swiebod 
Expert Volvo

Wysłany: 2008-07-20, 10:51   

Dole, kazdy ma swoje terorie :) a powiedz mi walilo ci kiedys lozysko na wcisnietym pedale ??? bo mi nie zawsze huczalo przy puszczonym :)

Regulamin Forum
Wypożyczalnia samochodów

Emil
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 11:55   

ROLAND, jeśli wciskasz sprzęgło to dociskasz łożysko oporowe i ono wtedy hałasuje jeśli masz sprzęgło wyciśnięte to sprzęgło przekazuje napęd na wałek od skrzyni i wtedy hałasuje łożysko w skrzyni a nie oporowe.
ROLAND napisał/a:
czasami jedynka ciężko wchodzi i słychać zgrzyt tak jakbym nie wcisnoł do końca sprzęgła
to są objawy zużytego sprzęgła.
Cytat:
Moja literówka - "na sprzegle" szumi, "bez sprzęgła" nie.
łożysko oporowe.
lukasz napisał/a:
Dole, z całym szacunkiem ale gadacie głupoty. Co może szumieć czy tam chrobotać przy wciśniętym sprzęgle skoro cały mechanizm jest rozpięty?
nie cały. łapa naciska na łożysko a ono naciska na sprężyny docisku. To chrobotanie to właśnie padnętę łożysko oporowe.
lukasz napisał/a:
przy puszczonym owszem, sprzęgło pracuje i wtedy może chrobotać łożysko
tak ale juz to w skrzyni a nie oporowe bo na oporowym jest luz wtedy.
lukasz napisał/a:
Nie wiem co wam chrobocze przy wciśniętym sprzęgle ale napewno nie będzie to łożysko oporowe. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Coś ty za szkołę skończył? Bo na pewno nie mechaniczną.
swiebod napisał/a:
ale popieram lukasz :) jesli lozysko jest wywalone to bedzie szumiec na puszczonym sprzegle i piszczec podczas puszczania.
Panowi proszę was. łożysko na puszczonym sprzęgle nie pracuje, nie jest dociśnięte do tarczy i nie kręci się. Do książek :-x
Dole napisał/a:
Kolejnym elementem, który często ulega uszkodzeniu, jest łożysko wyciskowe. O problemach z nim związanych świadczą piski, głośna praca i charakterystyczne dla uszkodzonych łożysk hurgotanie. Głośna praca występuje najczęściej pod obciążeniem, po wciśnięciu pedału sprzęga. Jednak łożysko może także hałasować bez obciążenia.
za:
http://www.motofakty.pl/a...c_sprzegla.html
BRAWO BRAWO :idea:
swiebod napisał/a:
Dole, kazdy ma swoje terorie :) a powiedz mi walilo ci kiedys lozysko na wcisnietym pedale ???
swiebod, :mur: do szkoły kolego bo nie masz racji. łożysko oporowe huczy tylko na wciśniętym sprzęgle. Na puszczonym to łożysko na wałku sprzędłowym.

Włosy się jeżą jak to czytam. :roll: Zaraz wytargam stare podręczniki z mechaniki i co po niektórym udowodnię i wstydu narobie jak nie przestaniecie BLUŹNIĆ. :kijl:

swiebod 
Expert Volvo

Wysłany: 2008-07-20, 12:49   

Emil, to co mi huczalo w poprzednim aucie ??? ze po wcisnieciu sprzegla bylo cicho a na puszczonym halasowalo ???? i po wymienie lozyska bylo wszystko ok ???

Regulamin Forum
Wypożyczalnia samochodów

MAZI85 

Rok Prod.: 97
Silnik: 2.0
Model: S40
Wysłany: 2008-07-20, 21:17   

ja powiem tak ....w moim poprzednim aucie Hondzie Civic mialem cos takiego jak opisuje kolega ROLAND i tez myslalem ze to łozysko oporowe i kazdy mi tez tak mowil ale jak sie okazalo //teraz pewnie Was rozsmiesze :lool: // bylo to spowodowane ...brakiem oleju w skrzyni wiec ja bym proponowal pierwsze co to sprawdzic poziom oleju w skrzyni 8-)

ROLAND
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-21, 10:07   

olej sprawdzony a nawet go wymieniłem i po wymianie oleju a było to w sobote efekt jeszcze gorszy hałas się nasilił więc to raczej napewno skrzynia olej jaki zalałem to tranself trp 75w80 +ceramizer ( taki olej jest zalecany do tej mojej dziwnej skrzyni o symbolu PK6 - skrzynia z renault 6 biegowa) podobnoż była też taka w v50
po spuszczeniu oleju zonk był on bardzo żatki kolru czarnego z takimi opiłkami złotymi jakby coś mosiężnego ztarło

Emil
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-21, 15:06   

ROLAND napisał/a:
takimi opiłkami złotymi jakby coś mosiężnego ztarło
System ramion wodzików lub synchronizatory.

Odpowiedz do tematu