www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: djTATA x2
2007-09-12, 06:02
objawy uszkodzonego przepływomierza?
Autor Wiadomość
kubis40
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 14:24   objawy uszkodzonego przepływomierza?

jakie są objawy uszkodzonego przepływomierza? jaka jest jego cena na rynku wtórnym i wsrod zamienników?

kasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 16:31   

U mnie objawem uszkodzonego przepływomierza było to że dławił się podczas jazdy. Po wyłączeniu stacyjki , nawet gdy silnik był zimny włączał się wentylator i pracował około 15 minut.
Przepływomierz kupiłem za 300zł używany w http://www.volvoczesci.prv.pl

rudiszubert
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 16:01   

U mnie też ostatnio po wyłączeniu stacyjki,nawet przy zimnym silniku,włącza się wentylator.Aby go wyłączyć trzeba odłączyć na sekundkę akumulator.Wyjmowałem przekażnik wentylatora w trakcie kiedy się obracał,ale po włożeniu go ,ponownie się załączał. Czasem razem z wentylatorem,zapala się kontrolka Lambda,albo DSA.Co może być przyczyną? Mam podejrzenia co do wartości prądu rozruchowego akumulatora.Jaki akumulator powinien mieć T4?

swiebod 
Expert Volvo

Rok Prod.: 2003 (2004)
Silnik: 1.9D 158KM 334Nm
Model: v40
Imię: Sławek
Wysłany: 2007-09-01, 16:18   

kubis40, duszenie dlawienie brak pelnej mocy :) koszt kolo 250zl taki widzielm gdzies na allegro :)
Diagnostyka Volvo - VIDA. Inforamcje na PW

Regulamin Forum
Fotografia Ślubna Gliwice
Oklejanie samochodów - Reklama na samochodach - Agencja reklamowa
Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów Gliwice

Samochód zastępczy gliwice

Emil
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-02, 16:11   

Uszkodzony to:
1. zapali się kontrolka Lambdy i DSA
2. komputer wgra mapę serwisową i straci na mocy dość znacznie
3. Wentylator zacznie się włączać po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki na około 10-15min
4. silnik zacznie się dławić i nierówno pracować
5. na komputerze dojdzie kilka błędów(np. spalanie stukowe, czujnik powietrza i wszystko co możliwe i powiązane z tym).

Odradzam stanowczo ALLEGRO. Kupujcie tylko i wyłącznie nowe i sprawdzone. Sam mam walnięty przepływomierz i jednoznacznie nie widać że jest uszkodzony a zdiagnozować takiego jest niezwykle trudno.

kaka23 

Rok Prod.: 2002
Silnik: 2.0
Model: V40
Wysłany: 2008-10-06, 22:45   

Co prawda to prawda na allegro mozna znalesc tyle szajsu ze glowa boli, co wiecej jak sie odbrze rozejrzymy po sklepach to mozna kupic po niewiele wyzszej cenie przeplywomierz taki jak trzeba ktory bedzie jeszcze dlugo u nas sluzyl

xsqr 
Zielony Kierowca ;)

Rok Prod.: 2000
Silnik: 1.8
Model: V40
Imię: Karol
Wysłany: 2012-08-21, 20:53   

Kurcze. Mam tak samo jak wy :)
Kontrolka DSA świeci się ciągle i nie da się jej wyłączyć, silnik stracił na mocy i przy zmianie biegów szarpie i "telepie", wentylator chłodnicy pracuje jakieś 10 - 20 minut po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Silnik dławi się i umiera (po uruchomieniu obroty stoją przez chwilę na poziomie 900 - 1000 rpm, po czym nagle spadają i falują w zakresie 300 - 500 rpm i silnik aż chrobocze i nim trzęsie) - choć po pewnym czasie jazdy uspokaja się - jakby się rozgrzewał. Dzisiaj zamówiłem przepływkę Autlog (nigdzie nie znalazłem ani Bosch-a ani Siemens-a) o numerze 30611533 i mam nadzieję, że po jej zamontowaniu wszystko wróci (...ewentualnie z czasem) do normy.
Powiedzcie mi proszę, czy po założeniu tej nowej przepływki potrzebna jest jakaś jej adaptacja, czy machina powinna łyknąć ją z biegu?

P.S. Wszystko zaczęło się od rozkręcenia przepustnicy i starego przepływomierza, który nieopatrznie uszkodziłem :(

Odpowiedz do tematu