www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wolson
2009-01-20, 19:24
poduszka pod silnik
Autor Wiadomość
ziomek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-11, 11:24   poduszka pod silnik

Witam gdzie tanio moge kupic oryginalna poduszke, ktora trzyma silnik. Kiedy otworze maske, jest po lewej stronie u góry,przy podłoznicy. W maju będę w Polsce i interesuje mnie województwo mazowieckie. Czy ktos moze zna dobre miejsca?
Muszę wymienic też rozrząd. Jaki jest przybliżony koszt i ile moze kosztowac kompletny przegląd auta w serwisie volvo. Z góry dziękuję za kazdą odpowiezdz

Andrzej Kyć 
Andii65

Rok Prod.: 1999
Silnik: 1,9Di
Model: V40
Imię: Andrzej
Wysłany: 2007-03-11, 19:46   

Od poduszek na śląsku mamy firmę TEDGUM (zamienniki)
http://www.tedgum.pl/pl/katalog/VOLVO/V40/EGS.html
Proszę poszukaj opisów w funkcji "SZUKAJ" jest tam wiele ciekawych tematów.

np. http://www.v40.pl/forum/v...eniam+rozrz%B1d

Popytaj innych co mają benzynkę w tym temacie.

Grzegorz Dyl
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-11, 22:01   

Poduszka do Twojego ( to o której piszesz ) kosztuje w serwisie ~ 570 zł a FEBI w sklepie np Inter Cars ~ 370zł. Zresztą jest kilka innych zamienników . Sprawdź na wyspach jaka jest jej cena. Może się opłacać.Wymienić możesz w kraju. W prawie każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym ściągną Ci jakiś zamiennik. Kwestia tylko jaki i za jaką cenę. Ceny zamienników wahają się od 370 do ponad 500zł. To jest najdroższa poducha pod silnik w V40 bo to poduszka olejowa. Dlatego wątpię czy Tedgum ją robi w odpowiednie jakości. Sama jej wymiana to banał.

[ Dodano: 2007-03-11, 22:15 ]
Rozrząd. Ja własnie w tym tygodniu za wymianę kompletnego rozrządy i paska wielorowkoweg oraz właśnie tej poduszki ( poduszka była moja natomiast paski, rolki, napinacze etc kupiła mechanik w Inter carsie ) , wymianę filtra paliwa na Knechta zapłaciłem 1050zł. Kompletny przegląd w serwisie może być kosztowny . Przy wymianie rozrządy warto wymienić albo chociaż dokładnie sprawdzić pasek wielorowkowy. Jego postrzępienie się może być groźne dla rozrządu. Reasumując. Wymiana rozrządu , paska wielorowkowego, filtru paliwa ( tylko nie Filtron- była o tym dyskusja na Forum ) i poduszki dała taki efekt, że w samochodzie jest ciszej , silnik pracuje jakby lżej i są mniejsze drgania na kierownicy. Wcześniej często w okolicach 2000 obr silnik pracował bardzo głośno . Teraz jest cisza. Na biegu jałowym chyba też ciszej pracuje a czeka mnie jeszcze wymiana jednej poduszki. Powodzenia!

ziomek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-11, 22:20   

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Widzę, ze w Polsce jest faktycznie drogo, spróbuję poszukac w Italii. Ale teraz mam przynajmniej jakis punkt zaczepienia ;-)

Grzegorz Dyl
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-11, 22:37   

Daj znać co i ile tam kosztuje. Może bardzie będzie sie opłacało remontować Volvinkę w czasie urlopu? :-D

arek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-12, 07:17   

Grzegorz Dyl napisał/a:
Daj znać co i ile tam kosztuje. Może bardzie będzie sie opłacało remontować Volvinkę w czasie urlopu? :-D

Zadzwon do volczaczy.
Ja zamawialem kilka dni temu - czekam na realizacje. Komplet obu poduszek bocznych to 300 + 350 PLN. Nie wiem jak z poduszkami do t4 - ale mysle ze niewiele drozej bedzie

ziomek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-12, 18:00   

arek napisał/a:
Zadzwon do volczaczy

Możesz mi to przybliżyc, o co w tym chodzi?

Odpowiedz do tematu