www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wolson
2009-01-20, 10:33
bagażnik rowerowy na klapę
Autor Wiadomość
kamila
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 09:24   

mamy taki na hak, robiony, ma jak przyczepka światła osobne bo nie widac bylo, nie pamietam jak z rejestracja, skladal sie wiec nie musielismy zdejmowac, jechalo sie swietnie, tylko ze w v40 nie mamy haka :/

gonecik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 18:39   

Witam jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem V40.
Pierwsze co zrobiłem to zamontowałem hak ze względu że przy starym aucie rowerki woziłem na haku.
Powiem tak rewelacja
Przerobiłem wszystkie możliwości przewozu rowerków począwszy od dachu poprzez różnego typu bagażniki naklapowe a skończyłem na bagażniku montowanym na Hak.
Bagażnik mieści 2 rowerki montowane na rynienkach.
Bagażnik montuję dosłownie 1 min rowerki nastepne 2 min.
Bagażnik jest BBBB stabilny. Jadę tak jakbym nie miał nic z tyłu Poprostu Bajka. :-D

[ Dodano: 2006-05-09, 18:42 ]
A zapomniałem dodać bagażnik który posiadam ma światła i miejsce na tablice wiec gliny wogóle się nie czepiają.

woltek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-10, 13:39   

Blert napisał/a:
mam wieszak na rowery mocowany na haku, spoko ,montaż błyskawiczny, stabilny i bezpieczny, czasem gliny (w polsce) się czepiają że rejestrację zasłania i to jego jedyna wada

W norauto widzialem samą listwe ze światlami i miejscem na rejestracje wpinaną do gniazdka przyczepy ( ok 30 pln o ile dobrze pamiętam)

Kriss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-05, 13:48   

Macie może jakies foty V40 z zamontowanym bagiem na klapie? Mam do przewoezienia 3 szt. rowerków i zastanawiam sie nad dachowym i tylnym (auto bez haka).Czy zmieszczą się 3 rowerki? czy lakier się nie rysuje, jak zabezpieczyć tylną wycieraczkę przed przypadkowym uruchomieniem-czytaj uszkodzeniem, który bag byście polecali (z Allegro)
w cenie jak najmniejszej. Proszę o odpowiedzi bo wyjazd już blisko a bagażnika nie mam HELP!!!
A i jeszcze , czy rowerki z bagiem na tylnej klapie siedzą sztywno czy tylko wiszą przypięte ? Czy nadaje sie do tzw damek i dziecięcych rowerków?

aqstyk
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-06, 14:56   

Kriss napisał/a:
Macie może jakies foty V40 z zamontowanym bagiem na klapie? Mam do przewoezienia 3 szt. rowerków i zastanawiam sie nad dachowym i tylnym (auto bez haka).Czy zmieszczą się 3 rowerki? czy lakier się nie rysuje, jak zabezpieczyć tylną wycieraczkę przed przypadkowym uruchomieniem-czytaj uszkodzeniem, który bag byście polecali (z Allegro)
w cenie jak najmniejszej. Proszę o odpowiedzi bo wyjazd już blisko a bagażnika nie mam HELP!!!
A i jeszcze , czy rowerki z bagiem na tylnej klapie siedzą sztywno czy tylko wiszą przypięte ? Czy nadaje sie do tzw damek i dziecięcych rowerków?

No więc ja w końcu 2 tygodnie temu przerobiłem swój bagażnik wg wskazówek Prezesa. Tyle tylko ze zamiast spawania zrobilismy to zgrzewarka, a potem spawanie juz tylko na brzegach. Zdjec na razie nie mam (troche wstyd robić, bo zamalowane tymczasowo anty-rdzą na zielono... jeszcze nie mialem czasu poprawić). W każdym razie jazda testowa (choć na razie z jednym rowerem) zaliczona pomyślnie.
Odpowiadając na Twoje pytania:
1/ Na tej wersji mieszczą się właśnie 3 rowery, damka bez problemu, dziecięcych nie próbowałem.
2/ Lakier się nie rysuje - ludzie z Thulea pomyśleli i pokryli to fajną farbą z kauczukiem.
3/ wycieraczki sie nie zabezpiecza, po prostu trzeba jej nie włączać
4/ Mam ten
Kod:
http://www.allegro.pl/item113499613_bagaznik_rowerowy_thule_3_rowery_nowy_.html
ale trzeba go przerobić bo na klapę V40 był za duży.
5/ Rowery jadą dość sztywno. Przywiesza się je za ramę (damka jeden chwyt pod siodełkiem) na takich gumowych złączkach, a doły wiąże się paskiem do specjalnej poprzeczki, więc też nie latają.

Marcin_B
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-07, 08:36   

ja też myślę o bagażniku na rowery. zastanawialem sie nad takim montowanym na bagazniku, ale na dacowym mozna przewiezc rowniez i inne rzeczy a na tym drugim tylko rowery

Kriss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 02:04   

Dziś nabyłem drogą zaqpu bagażnik a dokładniej belki montażowe na relingi wraz z 3 uchwytami na rowery za 210 pln. Wiem że nie są jakiejś super jakości ani firmowe ale może z dachu nie spadną. Co do ich przydatności zdam relację po wczasach

[ Dodano: 2006-08-02, 17:07 ]
No niestety już po urlopie , bagażnik i uchwyty zdały egzamin na 5 z plusem, nic nie spadło, rowerki jechały sztywno przez 500 km w jedna stronę , szybki załadunek na dach, łatwy montaż ,niska cena ogólnie jestem zadowolony. A i jeszcze jeden plus, do 130 km/h słychać tylko niewielki świst- powyżej nie sprawdzałem

Kszyhu77
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-22, 13:15   

Jesli ktos bylby zainteresowany nabyciem nowych rackow rowerowych to jest sklepik na ebay.co.uk, ktory oferte ma szeroka i ceny dosyc przystepne, nawet po przeliczeniu na zlotowki. Linka zamieszczam tutaj

pozdr

Michalll 
Piekne autko ;)

Rok Prod.: 2000
Silnik: 2.0T
Model: V40
Wysłany: 2009-03-24, 08:47   

... odświeże trochę temat ...
upatrzyłem sobie bagażnik na klapę - THULE 9103

http://allegro.pl/item591...rowy_klape.html

jednakże nie jestem przekonany czy nie rysuje to lakieru... Niby jest napisane, że ma jakieś specjalne nóżki pokryte warstwą miękkiego, chroniącego nadwozie tworzywem.

Czy ktos z Was ma ten model???

Ihsiak 
mov ax,heretycy push ax

Rok Prod.: 2003 (2004)
Silnik: 1.9D D4192T3
Imię: ???
Wysłany: 2009-03-24, 08:58   

Miałem coś podobnego (ale no-name) w 440, nic nie rysowało (tam gdzie styka się z karoserią ma warstwę ochronną).

Jeśli zdecydujesz się na zakup daj znać jak wrażenia.

itey 

Rok Prod.: 1998
Silnik: 1,9 T
Model: v40
Imię: Marcin
Wysłany: 2009-03-24, 09:19   

Michalll napisał/a:
Czy ktos z Was ma ten model???
chyba ja mam taki model (dzięki Adrian!), piszę chyba, bo wygląda identycznie, a nie znam jego oznaczeń. Nie zaobserwowałem zniszczeń na mojej tylnej klapie po jego stosowaniu. Jednakże musisz do tego bagażnika dokupić raczej listę oświetleniową, coby rowery nie zasłaniały świateł. :)

hydraulika siłowa, przewody gumowe, węże, końcówki, złączki...PARKER
naprawa i regeneracja...

Michalll 
Piekne autko ;)

Rok Prod.: 2000
Silnik: 2.0T
Wysłany: 2009-03-24, 17:24   

W moim modelu jest jeszcze na klapie listwa chromowana na samym dole, co w sumie pogrubia zakonczenie klapy... :hmm:
Czy jest jakas regulacja na lapkach tego bagaznika?
Czy nie bedzie zaczepialo o spoiler?
Chyba musze przymierzyc, zeby sie przekonac, ale to pewnie dopiero w przyszlym miesiacu.

muzz 

Rok Prod.: 2007
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Model: FF2
Imię: na B ;)
Wysłany: 2009-03-24, 17:49   

ja dziękuje za taki wynalazek...wole wrzucić na dach rowery...
klapę mam już pogniecioną i skorodowaną przez ten mega hit... ;)
no może trochę w tym winy gościa, który był pierwszym właścicielem i drugiemu pokazywał jak się go zakłada...a trzeci będzie musiał zrobić blacharkę... ;)

Red 
time is now, ride or die!

Rok Prod.: 22.11.1999
Silnik: 2.0 16V 136KM
Imię: Łukasz
Ostrzeżeń:
 2/6/10
Wysłany: 2009-08-13, 19:44   

Witam, :-D
ja tez moge polecic fajny bagaznik rowerowy na 3 rowery firmy Saris model Bones 3 Bike (opis i foty http://www.saris.com/p-299-bones-3-bike.aspx ) kupiłem go na allegro za okolo 350zł i był dwa razy uzyty, cana sklepowa to 100funtow w UK.

Mam też rozwiązanie na trzecia tablice rejstracyjna ktora mozna zrobic bez problemu w UK oto adres http://www.platecreator.com/ , nie wiem ile kosztuje przesyłka do Polski ale w UK jest za free i nie wiem tez co powiem na to nasza policja bo czepiaja sie doslownie wszystkiego, a tu w UK nigdy nie mialem problemu.

Oto fotka mojego volvika z całym zestawem:
http://picasaweb.google.p...feat=directlink

Jak ktoś byłby zainstresowany taką rejstracja to koszt zrobienia jej i wysłania do mnie to 16funtow, 3 wrzesnia bede w Polsce we Wrocku, chetni piszcie na priv.
Pozdrawiam

marcmo 

Rok Prod.: 2011
Silnik: 1,9
Model: RGS
Imię: Marcin
Wysłany: 2010-02-25, 22:46   

Witam
Odświeżę temat bagażnika na klapę.
Czy ma ktoś zdjęcia bagażnika thule clipon na klapie?
Czy montował go ktoś na klapę z listwą chromowaną?
Jedyny powód dla jakiego muszę wybrać taki bagażnik jest taki że na dachu wożę box gdyż z rodziną nie mieścimy się ze wszystkimi bagażami ;(
Jest sporo tego badziewia mocowanego taśmami - czy jest to stabilne i czy zdaje egzamin.
Z tego co poczytałem w sieci to Thule ClipOn są najbardziej stabilne i teoretycznie nie powinny zasłaniać tablicy.

Odpowiedz do tematu