www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wolson
2009-01-20, 10:33
Bagaznik rowerowy
Autor Wiadomość
Jaro_dcg 
knociarstwu mowimy nie!

Rok Prod.: 1999
Silnik: 1.8
Model: S40
Imię: Jarek
Wysłany: 2007-05-17, 18:43   Bagaznik rowerowy

Witam,
Poradzcie jaki jest najtanszy sposob, zeby moc przewozic 2 rowery moja S-ka? I zeby bylo w miare bezpiecznie :) Zaznaczam, ze skorzystalem z opcji szukaj ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi. Duzo jest mowy o bagaznikach na tylna klape ale ja mam S-ke wiec mnie to nie dotyczy. Nie mam haka ani relingow. Czy najtaniej bedzie kupno 2ch belek na dach i dokupienie mocowania na rowery? A moze hak zalozyc i kupic chwytak na rowery?

djTATA 
szyderca

Rok Prod.: 1996 (97)
Silnik: B4184S (LPG)
Model: V40
Imię: Michał
Wysłany: 2007-05-17, 19:47   

Jaro_dcg napisał/a:
Czy najtaniej bedzie kupno 2ch belek na dach i dokupienie mocowania na rowery? A moze hak zalozyc i kupic chwytak na rowery?

Zdecydowanie kupić belki na bagażnik i uchwyty na rower..

Nie opłaca się zakładać haka....

Jeśli chodzi o zstawienie hak - belki to ceny są porównywalne:
hak - http://allegro.pl/search....ting_interval=7
belki - http://allegro.pl/search....18656&country=1

ale jeśli porównamy już uchwyty rowerowe na hak i na belki to juz różnica jest znaczna:
na hak - http://allegro.pl/search....y=0&new=0&pay=0
na belki - http://allegro.pl/search....owerowy+na+dach

Tak więc jeśli chodzi o transport tylko rowerów to zakładanie haka wydaje się bezsensowne... :-/

misiaaak 
volvoliebhaber

Rok Prod.: 2004
Silnik: D5
Model: XC7
Wysłany: 2007-05-17, 20:22   Re: Bagaznik rowerowy

Jaro_dcg napisał/a:
Witam,
Poradzcie jaki jest najtanszy sposob, zeby moc przewozic 2 rowery moja S-ka? I zeby bylo w miare bezpiecznie :) Duzo jest mowy o bagaznikach na tylna klape ale ja mam S-ke wiec mnie to nie dotyczy.

no więc najtaniej będzie właśnie bagaznikiem na tylną klapę. masz sedana, więc właśnie ciebie to dotyczy. mam na zbyciu fajny bagażnik, którym woziłem rowerki moją v460. teraz mam kombi, więc jest mi nieprzydatny (on tylko jest do sedanów, ew. do hatchbaków). jeździło się z tym świetnie, rowery przymocowane solidnie nie latają, nie zwiększają też oporów powietrza, bo praktycznie są schowane za autem.
sprzedam tanio. jak coś to pisz na priv.
pzdr

Marcin_B
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-17, 20:34   

Ja kupiłem bagażnik na dach za 160 pln 4maxa podajże i do tego uchwyty rowerowe na allegro. Jest ok. Wiadomo, że komfort się zmniejsza, ale rowery przewozi się sporadycznie. Zastanawiałem się też nad tym bagażnikiem mocowanym z tyłu na klapę, ale wybrałem te na dach. Oprócz dwoćh rowerów mogę dovczepić jeszcze boksa obok. W przypadku rowerów mocowanych na bagażniku moze być problem z boksem i trzeba jeszcze kupić bagażnik (więc ewentualne koszty rosną). W sposobie wożenia powyżej może być problem z dostępem w czasie podrózy do bagażnika.
Dodatkowy plus to jak kupiłbyś kiedyś kombi to też będą pasować

urko 

Silnik: 1.9D D4192T2
Wysłany: 2007-05-17, 21:03   

Od kilku samochodów wstecz mam bagażnik na rowery na hak dorobiłem przystawki na której mogę wozić np. narty.Zaletą rowerów za samochodem jest mniejszy opór powietrza i ułatwiony dostęp do nich wadą zaś może być to że nie można się dostać do bagażnika od zewnątrz ale od czego jest dzielona kanapa.

Jaro_dcg 
knociarstwu mowimy nie!

Silnik: 1.8
Model: S40
Imię: Jarek
Wysłany: 2007-05-18, 16:54   

djsclub napisał/a:
Jeśli chodzi o zstawienie hak - belki to ceny są porównywalne:
hak - http://allegro.pl/search....ting_interval=7
belki - http://allegro.pl/search....18656&country=1

Dzienx za linki DJ..
Tez wersja hakowa wydaje mi sie gorsza (czyt. drozsza). Przy odrobinie szczescia w 2 stowkach bym sie zamknal.
misiaaak napisał/a:
mam na zbyciu fajny bagażnik

Napisalem Ci Misiaaak na priv w tej sprawie.

Faktycznie fajna rzecza w bagaznikach na klape jest to, ze mozna jezdzic praktycznie tak jak bez bagaznika.:)

Teves
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-19, 07:47   

A co z tablicą rejestracyjną gdy wiziecie rowery na haku ?

Teves

lukasz 

Rok Prod.: 1998
Silnik: B4184S LPi
Imię: Łukasz
Wysłany: 2007-05-19, 10:06   

Ja słyszałem, że można sobie wyrobić trzecią tablicę, podobno składa się tam coś, że potrzebujesz tablicy do takiego bagażnika...może to tylko plotki ;-) Ja raz wiozłem rowery na takim bagażniku i poprostu wyciągnąlem tablice z ramki założyłem na belkę ;-)

woltek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-19, 10:19   

Teves napisał/a:
A co z tablicą rejestracyjną gdy wiziecie rowery na haku ?

Teves

Ja mam bagażnik na hak na 3 rowery z dodatkowym oświetleniem tylnym i miejscem na przełożenie tablicy rejestracyjnej. Osobiście uważam że ten sposób przewożenia rowerów jest najlepszy (nie ma efektu żaglowca, nie ma oporów a rowery mocuje się bez wysiłku).
Widziałem bodajże w Norauto same listwy z oświetleniem tylnym i miejscem na tablice wpinane do gniazdka przyczepy, które można przymocować gdzieś do rowerów.

urko 

Silnik: 1.9D D4192T2
Wysłany: 2007-05-21, 18:19   

[quote="woltek"][quote="Teves"]A co z tablicą rejestracyjną gdy wiziecie rowery na haku ?

Bagażnik rowerowy nie jest przyczepką na którą trzeba mieć tablice rejestracyjną.

W odpowiedzi na Pana e-mail dotyczący możliwości samodzielnego wykonania trzeciej tablicy rejestracyjnej informuję, że zgodnie z art. 75a ust. 6 Ustawy Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908) tablice rejestracyjne produkowane są wyłącznie na zamówienie: organu właściwego w sprawach rejestracji pojazdów – z wytłoczonymi numerami rejestracyjnymi. Zalegalizowane tablice rejestracyjne wydaje starosta przy rejestracji pojazdu. W związku z powyższym wykonanie i umieszczenie trzeciej tablicy rejestracyjnej jest niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Czyli mamy problem, bo ustawodawca nie wziął pod uwagę potrzeb kamperowców. Co więc w takiej sytuacji zrobić?

Ciekawe http://www.roadlook.pl/?s...H_452668c68b7f9

djTATA 
szyderca

Rok Prod.: 1996 (97)
Silnik: B4184S (LPG)
Wysłany: 2007-05-21, 21:34   

urko napisał/a:
Co więc w takiej sytuacji zrobić?

temat stary jak swiat... przekręcić rejestracje z tyłu samochodu na bagażnik - innego wyjścia nie ma(trzeciej nie dostaniemy, samemu nie wolno sobie zrobić, z zasłoniętą tablica jeździć nie wolno)

Odpowiedz do tematu