www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Infolinia VII OPZZ Żywiec pozdrawia wraz z największym operatorem v40.pl
Chcesz pozdrowić operatora infolinii, napisz PW do "gilwaresdoforsztyfikatora"

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wolson
2009-01-19, 22:21
Amortyzatorki :) jakie to są
Autor Wiadomość
Dyzio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 13:27   Amortyzatorki :) jakie to są

Mam amorki na przod. Na prawym jest

napis Monroe, numer 65581 oraz 30881196 i 30881195, oczywiscie w Aso uperają się ze są to amortyzatory Sachs i numery są Sachsa, ale nie wiem od kiedy to Sachs ryje w amorkach napis Monroe :) , oczywiscie w katalogach obu firm takich numerkow nie znalazlem. Wole wiedziec co mam za wczasu gdyz na allegro sa dosc tanio kayaby po 170zl z odbojami. A to duzo lepsza alternatywa niz 560 w ASO :) , tam mi mowili raz ze mam sport line i za drugim razem ze mam comfort line :)

Aktualnie walcze w garazu z wywaleniem sworznia wachacza :D nie chce stary puscic :)

swiebod 
Expert Volvo

Rok Prod.: 2003 (2004)
Silnik: 1.9D 158KM 334Nm
Model: v40
Imię: Sławek
Wysłany: 2007-09-01, 17:21   

Dyzio, amorki kup sobie sachsa ale na allegro :) i nie rob tego w aso bo przeciez zabija cie cena :)

a co do sworznia to ci wspolczuje ale masz leb i chu.... to kombinuj :P :) dasz rade musisz byc dzielny :) :mrgreen: :mrgreen: :lol: :-P
Diagnostyka Volvo - VIDA. Inforamcje na PW

Regulamin Forum
Fotografia Ślubna
Oklejanie samochodów - Reklama na samochodach - Agencja reklamowa
Wypożyczalnia samochodów Gliwice

Wypożyczalnia samochodów

Samochód zastępczy gliwice

Dyzio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-01, 17:57   

Własnie chciałbym kupic przez allegro, ale nie wiem jakie mam kupic :( bo do modelu s40) jest kilka rodzajow. Tak jak mowilem, jedni wciskaja mi sportline a inni comfortline. ASO nie ma pojecia jakie powinienem miec amortyzatory po 30min rozmowe i podaniu wszystkich numerow wybitych na samochodzie, mowia ze "chyba" comfort line, gdzie kilka miesiecy wczesniej inny pan z tego samego stanowiska mowil ze mam sport line :evil: .

Dlatego skoro mam te numery, to moze ktos wie jakie mial u siebie przed zmianą i na jakie zmienil.

------

Poradziłem sobie ze sworzniami :) jak to mawiał kiedyś mój szef w warsztacie "bez młota nie robota" :D. Nowe wachacze na przodzie są, koszt całkowity wymiany 300zł ( 2 kompletne wachacze od mitsubishi carismy ). Czas robocizny na strone około 30 minut. Potrzebne narzędzia klucze płaskie i nasadkowe i duża przedłużka :) no i młotek oczywiście :) . Zachęcam więc wszystkich do przydomowego majsterkowania. To co zaoszczędzicie na robociznie w warsztacie proponuje wpakowac w narzędzia :)

Przy okazji zauważyłem że coraz bardziej szcza mi olej z łączenia skrzyni biegów z silnikiem i to gorzej niż w moim UAZie :)

swiebod 
Expert Volvo

Rok Prod.: 2003 (2004)
Silnik: 1.9D 158KM 334Nm
Model: v40
Imię: Sławek
Wysłany: 2007-09-01, 18:18   

Dyzio, ja bedziesz kupowal amorki to podaj sprzedawcy numer vin i on sprawdzi czy pasuja i kupuj w sklepach na allegro :) albo looknij tu :) wiekszosc prowadzi sprzedaz wysylkowa :) polecam tego lucar w lodzi :) chociaz mialem z nim pare problemow bo cos nie pasowalo ale wymienial odrazu i na wlasny koszt :)

http://www.v40.pl/forum/v...ht=czesci+volvo
Diagnostyka Volvo - VIDA. Inforamcje na PW

Regulamin Forum
Fotografia Ślubna
Oklejanie samochodów - Reklama na samochodach - Agencja reklamowa
Wypożyczalnia samochodów Gliwice

Wypożyczalnia samochodów

Samochód zastępczy gliwice

NAJDOS
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-02, 20:59   

Dyzio napisał/a:
ASO nie ma pojecia jakie powinienem miec amortyzatory po 30min rozmowe i podaniu wszystkich numerow wybitych na samochodzie, mowia ze "chyba" comfort line, gdzie kilka miesiecy wczesniej inny pan z tego samego stanowiska mowil ze mam sport line

jak widze w twoim aso panowie nie grzeszą fachowoscią. podzwon po innych serwiasch i zobacz co ci tam powiedzą. przeprowadz małą ankiete i policz czy wiecej głosów bedzie za sport czy comfort :-D nie jest to idealne rozwiązanie ale da jakies rozeznanie w temacie. a moze gdzies powiedzą cos innego.

ja od pół roku jezdze na komplecie kayaby i bardzo sobie chwale. tez miałem pewne kłopoty z ustaleniem jakie miałem amorki z tyłu ale powodem było posiadanie fabrycznego nivomatu.

Dyzio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 03:31   

Znalazłem volvovski program warsztatowy :D

więc.

Model 2002/2003 posiada 3 rodzaje amortyzatorów numery katalogowe volvo

30884213 ( na tabliczce znamionowej jako 1B/2B/B... dynamic
30884195 tutaj jako A comfort
30884227 a tutaj jako C sport :)

D - OCC :)

wszystko wiec wskazuje na to że mam comfort line :)

sprężyn jest jakieś 10 rodzajów :)

Pytanie czym one się od siebie różnią i jakie mają zamienniki te numery 30884195 :) na rynku

[ Dodano: 2007-09-04, 03:48 ]
wogóle program wspaniały, wszystkie naprawy wytłumaczone jak dla idioty :) , mam wrażenie że naprawił by wszystko 8 letni dzieciak :)

NAJDOS
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 21:02   

Dyzio napisał/a:
wogóle program wspaniały, wszystkie naprawy wytłumaczone jak dla idioty :) , mam wrażenie że naprawił by wszystko 8 letni dzieciak :)

jesli taki super jak powiadasz to podziel sie z nami i wrzuc go na forum. :mrgreen:

Dyzio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 21:29   

niestety zajmuje około 3.5 GB :D będzie więc ciężko :)

poszukajcie w necie na emulach

nazywa się

VADIS

takie cos http://cgi.ebay.pl/Volvo-...4QQcmdZViewItem

ktos sprzedaje za grubą kase. Lepiej ściągnąc z emula lub innego sciagacza

Odpowiedz do tematu