www.V40.pl Strona Główna www.V40.pl
Forum miłośników Volvo V40, S40, V50, C30

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Infolinia VII OPZZ Żywiec pozdrawia wraz z największym operatorem v40.pl
Chcesz pozdrowić operatora infolinii, napisz PW do "gilwaresdoforsztyfikatora"

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zev78
2009-01-19, 20:23
WYMIANA TERMOSTATU
Autor Wiadomość
tomaszsto1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 08:30   WYMIANA TERMOSTATU

Witam!
Kupiłem nowy termostata Geatsa. A tu psikus. w pudelku bylo 3 uszcelki gumowe (przypuszczam ze pasuje ten termo do roznych typow). jedna uszczelka taka ktora naklada sie na ranty termostatu - niestety po jej zalozeniu termostat nie wejdzie w gniazdo:). Dwie pozostale uszczelki to oringi jeden grubszy jeden cienszy:). Teraz zastanawia mnei fakt jak powinno byc fabrycznei to zamontowane. czy jedn cienszy oring montuje sie w gniazdo pod termostat a drugi grubszy na termostat i skreca??? Jak wyciagalem stary termostat(zanzacze ze juz wczesnie byl wymianiany bo oryginalny nie byl) oring byl tylko jeden na gorze termostatu. Wiec zalozylem tak jak stary iiiiii...... niestety rura za termostatem robi si powoli ciepla - czyli termo tak jak by puszczal. Panowie w serwisie niestety nie sa sklonni do pomocy uslyszalem odp" .... przyprowadz sprawdizzmy zobaczymy....". prosze o pomoc. :-x

Damian16 
VoLvO tHe BeSt

Rok Prod.: 1996
Silnik: 1.8
Model: V40
Wysłany: 2007-11-21, 11:29   

Oryginalnie też jest tylko jeden oring. Kiedy rura robi się ciepła?

pasek90
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 12:02   

W mojej volvince wymieniałem termostat dwa dni temu i był tylko jeden gruby oring między termostatem i górną pokrywką.
Do jakiej temperatury nagrzewa się Twój silnik ? Jeżeli termostat puszcza to nie powinien sie nagrzać .

tomaszsto1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 14:31   

CIEZKO POWIEDZIEC DO JAKIEJ. WSKAZOWKA MAKSYMALNIE ROSNIE DO1/3 SKALI. RURA ROBI SIE CIEPLA ZA TERMOSTATEM JAK WSKAZWOKA COKOLWIEK DRGNIE DO GORY. :evil: jUZ NIE MAM POMYSLU. TERMOSTAT SPRAWDZALEM W DOMU W GOTUJACEJ SIE PRAWIE WODZIE I OTWIERA SIE PO 92 STOPNIACH :roll:

andrzejdisel 

Rok Prod.: 1999
Silnik: 1,9 DI 95KM
Model: v40
Imię: Andrzej
Wysłany: 2007-11-21, 14:54   

tomaszsto1 napisał/a:
CIEZKO POWIEDZIEC DO JAKIEJ. WSKAZOWKA MAKSYMALNIE ROSNIE DO1/3 SKALI. RURA ROBI SIE CIEPLA ZA TERMOSTATEM JAK WSKAZWOKA COKOLWIEK DRGNIE DO GORY. :evil: jUZ NIE MAM POMYSLU. TERMOSTAT SPRAWDZALEM W DOMU W GOTUJACEJ SIE PRAWIE WODZIE I OTWIERA SIE PO 92 STOPNIACH :roll:

Witam - pisalem juz o tym - termostat puszcza bokiem - trzeba dobrac odpowiednia grubosc uszczelki ( ewentualnie zastosowac plynna uszczelke do skladania skrzyn biegow - w celu uszczelnienia termostatu ) - nie moze byc luzow w gniezdzie termostatu bo wtedy przepuszcza pod termostatem

tomaszsto1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-22, 13:01   

Heh. Dobralem oring pod termostat( na termostcie ktory kupilem GATES nawet taki rancik jest wytloczony). Zalozylem i ..... rura robi sie ciepla ale silnik temperature osiaga gdzies po przejechaniu 5 km moze ciut wiecej.:). A co do robienai sie rury cieplej to.... w tym termostacie jest maly otworek z jakby dysza :) no i troszke tam puszcza . ale w sklepei powiedzieli ze tak ma byc. Teraz wskazowka jest w polowie (moze ciut nizej). Pozdarwiam

PS. Mam termostat od Reno 1.9 d jakiejs francuskiej firmy (kupilem go kiedys do megane ale niezalozylem). Pasuje tez w gniazdo do v40 czy mozna go zalozyc(gdyz on jest bez tego malego otworka z dysza :) ) ??

andrzejdisel 

Rok Prod.: 1999
Silnik: 1,9 DI 95KM
Model: v40
Imię: Andrzej
Wysłany: 2007-11-22, 15:20   

tomaszsto1 napisał/a:
Heh. Dobralem oring pod termostat( na termostcie ktory kupilem GATES nawet taki rancik jest wytloczony). Zalozylem i ..... rura robi sie ciepla ale silnik temperature osiaga gdzies po przejechaniu 5 km moze ciut wiecej.:). A co do robienai sie rury cieplej to.... w tym termostacie jest maly otworek z jakby dysza :) no i troszke tam puszcza . ale w sklepei powiedzieli ze tak ma byc. Teraz wskazowka jest w polowie (moze ciut nizej). Pozdarwiam

PS. Mam termostat od Reno 1.9 d jakiejs francuskiej firmy (kupilem go kiedys do megane ale niezalozylem). Pasuje tez w gniazdo do v40 czy mozna go zalozyc(gdyz on jest bez tego malego otworka z dysza :) ) ??

Witam - mozna zalozyc bez otworka - ja gdy kupowalem - otworka nie mial - wiec mysle ze miec nie musi - ( po co ten otworek jest ? - nie wiem - widzialem z takim zaworkiem - mala kuleczka metalowa byla w srodku - jak by zawor zwrotny ? )

Odpowiedz do tematu