500+

Wszystko to, co nie tyczy się volvo.
gremlas
Ranga 2
Ranga 2
Imię: Damian
Marka pojazdu: Volvo
Model: v40
Rok produkcji: 1998
Silnik: 1.8

Re: 500+

Postautor: gremlas » 21 sierpnia 2017, 04:52

Co by nie wymyślili to ludzie będą jeszcze sprytniejsi.
Kasa.za.darmo to każdy rączkę wyciąga.

Awatar użytkownika
Trollik
Ranga 2
Ranga 2
Model: s40
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.0D

Postautor: Trollik » 22 sierpnia 2017, 10:20

A co się dziwisz skoro ci u władzy zawsze pierwsi wyciągną łapy po takie pieniądze.
Jestem cyniczny i bezduszny. Dbam tylko o własne cztery litery. Mam alergię na każdy przejaw władzy (największą na TWA), nawet jeśli przez przypadek, sam bym był jej trybikiem.

Berenika232
Zarejestrowany Użytkownik
Marka pojazdu: BMW
Model: SV650N

Postautor: Berenika232 » 13 maja 2018, 12:37

Dokładnie tak jak napisał Trolikk, kupują sobie głosy za pieniadze wszystkich i jeszcze znajdują się tacy, którzy się z tego cieszą... Ehhh

Awatar użytkownika
Trollik
Ranga 2
Ranga 2

Postautor: Trollik » 13 maja 2018, 18:46

A pisałem to przed "aferą premiową, która im się przecież należała" 8-)
Jestem cyniczny i bezduszny. Dbam tylko o własne cztery litery. Mam alergię na każdy przejaw władzy (największą na TWA), nawet jeśli przez przypadek, sam bym był jej trybikiem.

Ruski
Ranga 2
Ranga 2
Imię: Tomasz
Model: v40
Rok produkcji: 2003
Silnik: b4204t3

Postautor: Ruski » 14 maja 2018, 23:30

ja wszystkim polecam jechać na kolejne wakacje z pod znaku 500+ nad nasze polskie morze. Ja byłem 2 lata temu co dopiero program wszedł w sumie, nie każdy dostał kasę od razu ale ci co się zakwalifikowali dostali wyrównanie i co tam się działo... i to w darłówku gdzie nie jest to nie wiadomo jaki kurort. Dzieci bez opieki robią co chcą, rodzice od godziny 10 rano wóde grzeją albo browary chlają (ja rozumiem wypić piwo 1, 2 czy 5 przez pół dnia ale nie 3 skrzynki na 4 osoby ) a spróbuj się odezwać to albo bedzie bijatyka albo w najlepszym wypadku ostra wymiana zdań. I to nie jest jednostkowy przypadek bo przez 9 dni jak byłem to było codziennie to samo i tylko z jedną ekipą była powtórka gdzie chcieli żeby sie zawijać z tego kawałka plaży bo wczoraj oni tu leżeli i ten kawałek jest ich. Ratownicy też mieli przekichane, nie było opcji upilnować bydła. Jednym uwage zwrócili żeby do wody nie wchodzić, poszli do drugich a ci pierwsi z powrotem do wody. Wiadomo, wielu rodzinach dzieci na tym zyskują bo pokój dziecięcy odremontowany czy nawet całe mieszkanie, wiele dzieci dostało to o czym mogły pomarzyć do tej pory ale równie wiele nie dostało nic tylko rodzice zaczeli albo kupować rzeczy nie potrzebne albo poszło w przelew. Przykład z mojego podwórka nawet gdzie kolega kierowca jezdził na międzynarodówkę i kiedy nie było programu 500+ to ledwo mu starczało na zatankowanie ssangyounga żeby do domu wrócić a kiedy dostał kaskę z 500+ (a ma 4 dzieci) to po pół roku kasa żaczęła parzyć po kieszeni więc kupił sobie rower za 5 kafli a chwile później się z roboty zwolnił bo niby po co ma tak "ciężko" pracować jak może iść na 8 godzin do pracy i zarobić 2.5, 2 kafle z dzieci i jeszcze jakieś inne dodatki bo żona nie pracuje i w sumie na to samo mu wychodzi jak za granice jeździł.

A co do afery to wpłacanie na caritas to dobry manewr. Kolejna pralnia pieniędzy gdzie jak wpłacisz 1zł to potrzebujący dostaje 1gr w najlepszym wypadku

Awatar użytkownika
Trollik
Ranga 2
Ranga 2

Postautor: Trollik » 15 maja 2018, 16:23

I jeszcze po wpłaceniu "premii" na Caritas, od tych pieniędzy zwrot podatku można dostać. Była premier jakieś 15-17 tyś dostanie zwrotu od darowizny.
Więc aż tak żle nie ma i Gowinowi pewnie do pierwszego wystarczy :lool:

Barcik
Ranga 2
Ranga 2
Imię: Bartosz
Model: S40
Rok produkcji: 2001
Silnik: B4204T3

Postautor: Barcik » 27 czerwca 2018, 10:15

Tak czytam to co napisaliście i nie wiem co powiedzieć. Sam "dostaję" 1000+ za dzieci (a trochę ich mam) i powiem szczerze że chyba byłbym w dupie gdyby nie te pieniądze. Tak sobie policzyłem, że miesięczny koszt utrzymania takiej 5 osobowej rodziny to ponad 5000 zł. Nie ma miesiąca żeby nam na samo życie mniej poszło, a: nigdzie nie jeździmy, mamy stare telefony (mój jest z 2013), mam prawie pełnoletnie auto, nie robiłem żadnych remontów, nie kupuję sobie cichów, jemy bardzo podstawowe dania, nie pakuję kasy w auto - bo nim bardzo mało jeżdżę,...
Za to mam wrażenie że co chwila jestem w galerii handlowej bo wiecznie któreś z dzieci wyrosło z bucików zimowych. letnich, wiosnenych, nie ma spodenek, nie ma bluzeczek, kurteczki, sukienki na lato, stroju kąpielowego, klapek, płaszczyka... i to korzystamy z sieciówek typu CCC. Owszem za te pieniądze udało się zapisać jedno dziecko na dodatkowy basen, gimnastykę piłkę nożną, angielski (ale to łączenie ok 300 zł/msc wyjdzie)

Awatar użytkownika
Pavlik
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Imię: Paweł
Model: V50
Rok produkcji: 2008
Silnik: T5
Kontaktowanie:

Postautor: Pavlik » 27 czerwca 2018, 10:52

barcik, pracujesz? czy przebywasz pod monopolowym?

RadaR
Ranga 2
Ranga 2

Postautor: RadaR » 27 czerwca 2018, 12:53

Są tacy co przpija są tacy którzy wydadzą na dzieci ale nie w tym rzecz.

Chodzi o to że jak się wydaje pieniądze których się nie ma to jest wiadome że będzie trzeba je skądś wziąć. Więc albo braknie gdzie indziej albo wydoi się społeczeństwo z innej strony.
Druga sprawa to nikt nie dał 500+ po to żeby ludziom żyło się lepiej a tylko po to żeby zyskać elektorat, że część ludzi skorzystała bo ma miesięcznie 500 czy 1000zł więcej to efektu uboczny tego że żłopy u koryta mają miesięcznie kilka/nascie/dziesiat razy więcej bo mogą być u władzy...

Pal licho, na całym świecie władza kradnie. Sek w tym aby kradla w taki sposób żeby państwo a co za tym idzie społeczeństwo się rozwijało i także bogacilo. A żeby tak było trzeba ludziom dać wędkę a nie rybe, wiadomo o co chodzi ;)
500+ niestety to ryba :bezradny:
Widać to bardzo dokładnie na rynku pracy. Oczywiście nie tylko 500+ psuje rynek pracy ale w dużym stopniu się do tego przykłada.
Takie akcje nie przynoszą rozwoju niestety, nawet jak przeznaczysz na angielski dla dzieciaka.

Awatar użytkownika
miglanc
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Imię: radek
Marka pojazdu: rodem z Göteborga
Model: V40
Rok produkcji: 2002
Silnik: 1.9TD 85kW

Postautor: miglanc » 27 czerwca 2018, 15:53

dobrze gada, polać mu :beer:
Sarcasm is the lowest form of wit, but the highest form of intelligence (Oscar Wilde)

Wróć do „Hyde Park”