Jakimi objawami charakteryzują się uszkodzone wtryskiwacze?

W samochodach z silnikami diesla bardzo ważne funkcje w układach paliwowych spełniają wtryskiwacze. Pracują one pod dużym obciążeniem i z bardzo wysoką prędkością. To w połączeniu z niskiej jakości paliwem i dużymi przebiegami, może doprowadzić do różnych uszkodzeń i zużycia.

Uszkodzenie wtryskiwaczy – objawy

Objawy wadliwych wtryskiwaczy są trudne do przeoczenia. Oto one:

  • nieszczelność wtrysku powodująca problemy z uruchomieniem silnika – pompa nie ma możliwości wygenerować optymalnego ciśnienia,
  • dym z wydechu (ciemny lub jasny) – do silnika trafia nieprawidłowa ilość paliwa,
  • stukanie silnika w czasie jazdy – silnik otrzymuje za dużo paliwa,
  • nierówna praca silnika i szarpanie – złe dawkowanie paliwa,
  • wyłączanie się silnika podczas jazdy spowodowane przez nieszczelny wtryskiwacz,
  • słabsze osiągi silnika i przechodzenie w tryb awaryjny.

Co robić, gdy dojdzie do uszkodzenia wtryskiwaczy?

W skrajnych przypadkach, dalsza jazda z wadliwymi wtryskiwaczami może doprowadzić do awarii turbosprężarki, zapchania filtra DPF, a nawet do groźnego wypalenia tłoków. Zlekceważenie problemu nie jest więc najlepszym wyjściem. Oprócz kosztownej wymiany, właściciele samochodów mogą zdecydować się na regenerację (oferowaną na przykład przez firmy, takie jak https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu).

Sama regeneracja obejmuje czyszczenie, wymianę wadliwych części składowych wtrysku oraz regulowanie całości. Element odzyskuje więc początkową sprawność i niezawodność. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektywne, ale również opłacalne, ponieważ cena regeneracji jest znacznie niższa w porównaniu z zakupem nowych wtrysków.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się