Pompy wspomagania i usługi ich regeneracji

Pompa wspomagania to element, który jest coraz częściej stosowany w nowoczesnych pojazdach mechanicznych. Jego zadaniem jest zredukowanie siły, której musi użyć kierowca, aby skręcić koła. Problemem jest spory koszt takich pomp i ich podatność na awarie i uszkodzenia. Zakup nowej pompy może być więc sporym obciążeniem budżetu.

Pixabay/Autor: chrisreadingfoto

Okazuje się, że ekonomicznym i rozsądnym rozwiązaniem alternatywnym jest regeneracja pompy wspomagania. Pozwoli to na odzyskanie sprawności komponentu na długi czas. Jak zauważają fachowcy z serwisu https://mobilnymechanik-poznan.pl oraz z innych porządnych firm, regeneracja jest dużo tańsza niż kupno nowej pompy.

Uszkodzenie pompy wspomagania – objawy

O uszkodzeniu pompy wspomagania mogą świadczyć różne objawy. Zwykle elementy te zużywają się, gdy dojdzie do zatarcia mechanizmu, wytarcia uszczelnień, rozszczelnienia oraz generowania nieodpowiedniego ciśnienia. O awarii pompy wspomagania mogą świadczyć poniższe objawy:

  • zacinanie się kierownicy podczas skręcania,

  • wyciek oleju w przedniej części pojazdu,

  • głośna praca pompy podczas jazdy prosto,

  • szumy i inne hałasy słyszane przy skręcaniu kierownicą,

  • po skręcie, kierownica nie powraca samoczynnie do właściwej pozycji.

Co warto wiedzieć o regeneracji pomp wspomagania?

Sama regeneracja nie jest trudna, ale powinien zająć się nią mechanik, który może się pochwalić odpowiednimi umiejętnościami, doświadczeniem i wyposażeniem. Po wymontowaniu pompę rozkłada się na czynniki pierwsze. Po ich ocenie pod kątem przydatności do dalszego użytkowania są one czyszczone, obrabiane albo wymieniane na nowe. Złożoną z powrotem pompę testuje się jeszcze pod względem szczelności i sprawności działania.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się