Mobilny serwis TIR w Niemczech – co warto wiedzieć o polskich firmach tego typu?

Samochody ciężarowe są dość specyficznymi pojazdami charakteryzującymi się dużą wielkością oraz masą. To właśnie ze względu na gabaryty naprawy oraz czynności serwisowe takich pojazdów mogą być utrudnione, w porównaniu z mniejszymi autami dostawczymi oraz samochodami osobowymi. Warto więc zadbać o duży i właściwie przystosowany warsztat. Ostatnio na rynku działalność prowadzą różnorodne serwisy mobilne, które naprawiają pojazdy u klientów lub bezpośrednio na trasie.

Serwisy mobilne zajmujące się pojazdami ciężarowymi i zestawami TIR, są bardzo popularne wśród wielu klientów indywidualnych i firm, ponieważ ich fachowcy naprawiają pojazdy bezpośrednio w terenie i dojeżdżają do zgłoszeń na całym obszarze Polski oraz za granicą, w tym również w Niemczech w pobliżu głównych miejscowości oraz najważniejszych tras prowadzących do istotnych punktów w całej Europie. Najlepsze serwisy zapewniają więc sprawny i szybki dojazd do klientów w różnych zakątkach Niemiec.

Polskie mobilne serwisy TIR w Niemczech i ich oferta

Polskie serwisy ciężarówek działające mobilnie zapewniają kompleksową obsługę. W pierwszej kolejności ustalają położenie samochodu oraz rodzaj i stopień trudności awarii. Kolejny etap to organizacja części zamiennych. Na końcu mechanicy dojeżdżają z częściami, narzędziami i sprzętem w celu dokonania naprawy bezpośrednio na trasie lub u klienta. Oferty takich serwisów obejmują naprawę silników, hamulców, wymianę płynów, naprawę sprzęgieł, skrzyń biegów i innych komponentów. Po skutecznej naprawie, kierowca może ruszyć pojazdem ciężarowym lub zestawem TIR w dalszą drogę. Nie trzeba więc martwić się holowaniem do stacjonarnego warsztatu.

Usługi mobilnych serwisów ciężarówek i pomocy drogowych

Bardzo wielu ludzi błędnie uznaje serwisy mobilne za pomoc drogową. Warto zapamiętać, że specjaliści do spraw pomocy drogowej też są w stanie dokonywać napraw w terenie, jednak zwykle dotyczą one drobnych, mało skomplikowanych usterek. Najważniejszą usługą takich firm jest korzystanie z dużych holowników w celu przetransportowania pojazdu ciężarowego albo zestawu TIR do klienta albo warsztatu.

Jeśli mówimy o dobrych serwisach mobilnych pojazdów TIR, takich jak na przykład mobilny serwis TIR Niemcy, to ich fachowcy skutecznie likwidują nie tylko drobne, ale również bardzo poważne awarie prowadzące do unieruchomienia pojazdu. Dzięki ich wsparciu można przestać się martwić kosztownym i kłopotliwym holowaniem.

Jak znaleźć dobry serwis?

Bardzo wiele ważnych informacji oraz ofert i ogłoszeń można znaleźć w Internecie na portalach z wizytówkami, itp. Mobilne serwisy TIR działające w Niemczech prowadzą własne strony internetowe, które łatwo znaleźć. Zawierają one cenne informacje na temat obsługiwanych regionów oraz zakresu świadczonych usług.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się