Opony zimowe do jazdy miejskiej – ciekawe przykłady produktów

Zimą panują niekorzystne warunki drogowe, które wymagają od kierowców stosowania opon zimowych. Istnieje wiele rodzajów takich produktów, które doskonale spełniają swoje zadania podczas jazdy miejskiej w porze zimowej.

Czym cechują się dobre opony zimowe do jazdy miejskiej?

Opony zimowe są bardzo ważnym typem ogumienia, ponieważ gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa. Najważniejsze ich atuty to lepsza przyczepność, krótka droga hamowania oraz zmniejszone zużycie paliwa. Kierowcy jeżdżący zimą po mieście powinni zwracać szczególną uwagę na modele o wysokiej klasie przyczepności na mokrej nawierzchni. Jest ona oznaczona literami od A do F, gdzie A jest najkrótszą drogą hamowania. Dobrym wyborem są opony zimowe oznaczone przynajmniej literą E.

Bardzo ważną kwestią w przypadku opon zimowych jest konstrukcja bieżnika, który odpowiada za skuteczne odprowadzanie wody i śniegu spod powierzchni opony.

Przykładowe modele opon godnych polecenia

Istnieje wiele rodzajów opon zimowych, które nadają się do jazdy miejskiej. Poniżej zostały przedstawione przykłady:

  • Dębica Frigo HP2 – atutem tych opon jest bardzo dobra przyczepność na mokrej oraz oblodzonej nawierzchni.
  • Hankook Winter RS2 – optymalne rozwiązanie do miast zapewniające przyczepność na mokrej drodze oraz zakrętach.
  • Dunlop SP Winter – opony o asymetrycznej konstrukcji bieżnika idealne na nawierzchnię pokrytą lodem, wodą oraz śniegiem.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się