Wypadek drogowy i kolizja – różnice

Ludzie bardzo często używają zamiennie określenia kolizji i wypadku drogowego. Okazuje się, że w rzeczywistości oba te pojęcia obejmują zupełnie inne sytuacje. Warto poznać najważniejsze informacje i różnice.

Wyjaśnienie pojęć kolizji i wypadku drogowego

Jeśli chodzi o wypadek drogowy to określenie to oznacza zdarzenie w ruchu lądowym, w wyniku którego doszło do śmierci uczestnika albo poważnego uszczerbku na zdrowiu trwającego ponad 7 dni. Kolizja jest z kolei zdarzeniem, w którym nie ma ofiar śmiertelnych ani rannych, których uszczerbek na zdrowiu trwa dłużej niż tydzień.

Wypadek drogowy różni się więc od kolizji stopniem poniesionych strat oraz procentem uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej. Innymi słowy kolizje są łagodniejszymi zdarzeniami.

Profesjonalne usługi z zakresu holowania

Zarówno w przypadku kolizji, jak również wypadku, bardzo ważna jest dobra pomoc drogowa. Na rynku działa wiele firm, które posiadają specjalistyczne holowniki przystosowane do transportu pojazdów osobowych, dostawczych, a nawet ciężarowych. Wystarczy zadzwonić, zgłosić problem oraz określić jego charakter, a firma przyśle stosowny holownik z doświadczonym kierowcą.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się